Co je parní mop

Total
0
Shares

Parní mop je inovativní elektrický čisticí přístroj, který pomocí vodní páry čistí a dezinfikuje různé povrchy ve vaší domácnosti nebo kanceláři.

Přístroj se zpravidla skládá z nádržky na vodu, topného tělesa a hlavice mopu, která je připevněna na rukojeti. Uživatel naplní nádržku vodou, která se následně ohřívá a vytváří páru. Vodní pára je pak z hlavice mopu vypouštěna na povrch, kde se uvolní a odstraní veškeré znečištění: špína, prach, nečistoty a plísně.

Tato zařízení se často používají k čištění tvrdých povrchů, jako jsou dlaždice, linoleum a dřevěné podlahy, ale nejen jich. Běžně se používají k dezinfekci povrchů, protože vysoké teplo vodní páry dokáže při kontaktu zničit bakterie a zárodky. Některé modely jsou také vybaveny příslušenstvím, jako kartáče nebo prodlužovací tyče, které lze použít k čištění těžko přístupných míst nebo k odstranění odolných skvrn. Takové univerzální modely s přídavnými prvky nabízí značka AENO.

Celkově jsou tato zařízení pohodlným a užitečným nástrojem pro úklid, které sníží čas a námahu ve srovnání s klasickým vytíráním. Jsou také obvykle šetrnější k životnímu prostředí, protože nevyžadují použití žádných drsných chemikálií a fungují pouze díky působení horké páry.

Co dělá parní mop?

Tento typ elektrického mopu je univerzální čisticí zařízení, které lze použít pro různé domácí práce. K čemu můžete parní čistič použít? Jaké povrchy lze čistit?

 • Podlaha
  Tyto modely se často používají k čištění a dezinfekci tvrdých povrchů, například podlah.
 • Koberec
  Některé modely jsou vybaveny nástavci, které umožňují čištění a osvěžování koberců.
 • Čalounění
  Tyto pomůcky lze použít k čištění a dezinfekci čalouněného nábytku, jako jsou pohovky a židle.
 • Kuchyň
  Parní mop je vhodný k čištění a dezinfekci kuchyňských desek, dřezů a spotřebičů.
 • Koupelna
  Přístroj je vhodný k čištění a dezinfekci dlaždic, spár, sprchového kouta a dalších povrchů v koupelně.
 • Auto
  Parní čističe jsou vhodné k čištění a dezinfekci interiéru i exteriéru automobilů.
 • Okna
  Některé modely jsou vybaveny nástavci, které umožňují čištění a dezinfekci oken.
 • Oblečení
  Tento typ čisticích zařízení lze použít k odstranění pomačkání a osvěžení oděvů a tkanin.

Jak používat

Použití mopu s vodní párou je poměrně jednoduché. Obvykle zahrnuje následující kroky:

1. Naplňte nádržku na vodu
Naplňte nádržku destilovanou vodou podle pokynů výrobce.

2. Zahřejte zařízení
Zapojte mop do elektrické zásuvky a stiskněte tlačítko Start. Nechte jej několik minut zahřívat, dokud nebude pára připravena.

3. Vyčistěte podlahu nebo jiný povrch
S čištěním podlahy začněte v jednom rohu místnosti a postupujte směrem k protějšímu rohu. Dbejte na to, aby se jednotlivé přejezdy překrývaly, abyste nevynechali žádné místo.

4. Vyměňte podložky
Pokud je podložka znečištěná, vyjměte ji a vyměňte za čistou.

5. Vyčistěte rohy
K čištění rohů a okrajů místnosti použijte okraj hlavy nebo samostatný nástavec.

6. Ukliďte
Po skončení úklidu parní mop vypněte a vyprázdněte zbývající vodu z nádržky. Před uskladněním nechte mop zcela vychladnout.

Při používání zařízení je důležité dodržovat pokyny výrobce, abyste zajistili nejlepší výsledky a zabránili poškození povrchů nebo spotřebiče.

Pokud navíc používáte parní mop poprvé, nezapomeňte si před použitím na celé podlaze vyzkoušet přístroj na malé, nenápadné ploše podlahy, abyste se ujistili, že nepoškodí její povrch.

Parní mop vs vysavač

Design a tvar parního mopu se může zdát podobný vysavači. Jaký je rozdíl mezi těmito dvěma typy domácích spotřebičů pro úklid?
Parní mop i vysavač jsou úklidové nástroje, ale slouží k jiným účelům a mají odlišné principy čištění.

Parní mop používá horkou vodní páru k čištění a dezinfekci tvrdých podlah, jako jsou dlaždice, linoleum a dřevěné podlahy, dalších míst a povrchů: stěn, nábytku, textilu. Funguje tak, že se v nádrži ohřívá voda, která se pak ve formě vodní páry uvolňuje z hlavice mopu na povrch. Vodní pára slouží k uvolnění a odstranění nečistot a špíny.

Vysavač odstraňuje nečistoty, prach a zbytky z podlah a jiných povrchů pomocí sání. Vysavač žádným způsobem nezpracovává ani neodstraňuje choroboplodné zárodky, bakterie, houby a plísně. Vysavače mohou být vybaveny různými nástavci, jako jsou kartáče a štěrbinové nástroje, které jim umožňují čistit koberce, čalounění a nábytek.

Pokud jde o čištění, parní mopy se nejlépe používají k hloubkovému čištění a dezinfekci tvrdých podlah, zatímco vysavače jsou vhodné k odstraňování nečistot a zbytků z koberců, čalounění a dalších povrchů. Oba typy domácích spotřebičů mají své jedinečné silné a slabé stránky a správná volba bude záviset na konkrétních úklidových úkolech, které potřebujete provést.

Výhody parního mopu

Parní mop nabízí řadu výhod, díky nimž je skvělým pomocníkem při udržování čistoty v domácnosti. Podívejte se na přehled hlavních výhod tohoto typu zařízení.

 • Sanitace a dezinfekce
  Díky síle horké páry zařízení odstraňuje bakterie a choroboplodné zárodky bez použití drsných chemikálií a poskytuje bezpečné a účinné řešení.
 • Ekologicky šetrné
  Zapomeňte na chemikálie, toto zařízení čistí pouze pomocí vodní páry, což z něj činí ekologicky čistou a bezpečnou variantu úklidu vaší domácnosti. Ideální pro rodiny s alergiky, dětmi a domácími mazlíčky.
 • Všestrannost a víceúčelové použití
  Lze použít k čištění různých tvrdých povrchů (podlah, stěn) i měkkých povrchů, jako je nábytek a záclony.
 • Efektivita
  Přístroj se rychle zahřívá a lze jej použít k čištění velkých ploch v krátkém čase.
 • Praktičnost
  Díky nízké hmotnosti a snadné ovladatelnosti je tato pomůcka ideální pro rychlý úklid nebo těžko přístupná místa.
 • Nákladově efektivní a cenově dostupné
  Parní čistič, který nepotřebuje žádné chemikálie, je cenově dostupnou a úspornou volbou pro domácí úklid.
 • Snadné použití
  Většina modelů je jednoduchá na používání, pro začátek stačí několik základních kroků, takže čištění je hračka.
 • Vysoká kvalita práce
  Vysoké teplo pomáhá rozpouštět a odstraňovat nečistoty, špínu a další znečištění a zanechává důkladnou čistotu.

Parní mopy jako moderní typ domácích spotřebičů obecně nabízejí řadu výhod, včetně účinnosti bez použití chemikálií, všestrannosti a snadného použití, což z nich činí skvělou volbu pro hloubkové čištění povrchů v bytě, domě nebo kanceláři.

Další podrobnosti o inovativních modelech parních mopů AENO: https://aeno.com/cz/category/home-and-clothing-care#steam-mops

Chcete si KOUPlT tento produkt?

Podívejte se na seznam prodejců ve vaší zemi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *