Nagroda Red Dot 2023 została przyznana AENO Premium Eco Smart Heater za wybitny design oraz innowacje związane z inteligentnym produktem

Total
0
Shares

AENO Premium Eco Smart Heater został uhonorowany prestiżową nagrodą Red Dot: Product Design w dwóch kategoriach – technologia grzewcza i klimatyzacyjna oraz inteligentny produkt, za wybitny design, wysoką jakość oraz innowacje w dziedzinie ogrzewania domowego.

AENO Premium Eco Smart Heater to nowoczesne urządzenie grzewcze, które łączy w sobie funkcjonalność energooszczędności z zaawansowanymi opcjami łączności. Dzięki łączności Wi-Fi i Bluetooth, użytkownicy mogą wygodnie sterować grzejnikiem za pomocą specjalnej aplikacji mobilnej, umożliwiającej łatwe ustawianie harmonogramów, regulowanie temperatury oraz monitorowanie zużycia energii w czasie rzeczywistym. To inteligentne rozwiązanie dla każdego, kto szuka innowacyjnych i ekologicznych sposobów na ogrzewanie swojego domu.

Jesteśmy niezwykle podekscytowani otrzymaniem tak prestiżowej nagrody od jury Red Dot – powiedział Sergei Kostevitch, dyrektor generalny ASBIS. Od samego początku naszym celem było oferowanie naszym klientom eleganckiego designu oraz inteligentnych i zrównoważonych rozwiązań, łączących nowoczesne technologie. AENO Premium Eco Smart Heater to prawdziwa rewolucja na rynku ogrzewania, oferująca użytkownikom stylową, wydajną i ekologiczną alternatywę dla tradycyjnych grzejników. Otrzymanie tej nagrody jest dla nas dowodem na ciężką pracę i zaangażowanie całego zespołu. Jesteśmy dumni, że możemy wprowadzać ten innowacyjny produkt dla naszych klientów i kontynuować przesuwanie granic tego, co jest możliwe w dziedzinie ogrzewania.

Nagroda Red Dot Design Award to bez wątpienia najbardziej prestiżowy konkurs designu na świecie, w którym międzynarodowe jury ocenia tysiące zgłoszeń, opierając się na kryteriach takich jak innowacyjność, funkcjonalność i estetyka. Wygranie takiej nagrody jest potwierdzeniem dla AENO, że ich ciężka praca i zaangażowanie w doskonałość oraz innowacje w dziedzinie ogrzewania domowego nie poszły na marne. To ogromne wyróżnienie i dowód uznania dla firmy, której produkty są znane z wysokiej jakości i wyjątkowego designu.

AENO odpowiada na rosnące zapotrzebowanie projektantów wnętrz i konsumentów na dyskretny design i wbudowane sprzęty AGD, stosując minimalistyczne podejście. Minimalistyczny design doskonale pasuje do każdego wnętrza, dzięki ultra-cienkim (mniej niż 11 mm) panelom oraz naturalnym materiałom. Ultra-cienki panel ze szkła hartowanego może być niewidoczny lub stać się głównym akcentem wystroju pomieszczenia. Użytkownik może zainstalować grzejnik w dowolny sposób, który mu odpowiada i dopasować go do wnętrza, na przykład umieszczając go na podłodze, na ścianie lub pod sufitem. Panel grzejnika wyposażony jest tylko w jeden przycisk, co sprawia, że jest on bardzo minimalistyczny. Wszystkie inteligentne opcje sterowania są dostępne z poziomu aplikacji mobilnej. Dzięki temu, że grzejnik wygląda świetnie z każdej perspektywy, użytkownik może umieścić go w dowolnym miejscu w pomieszczeniu, bez obaw o to, że zepsuje estetykę wnętrza.

Jesteśmy zachwyceni otrzymaniem tego wyróżnienia dla AENO Premium Eco Smart Heater, powiedział Serhii Fedorenko, projektant produktu wyróżnionego grzejnika AENO Premium Eco Smart. – Inspiracją dla nowego, inteligentnego projektu grzejnika były potrzeby rynku i klientów. Istniało zapotrzebowanie na prosty, a jednocześnie elegancki design, który mógłby łatwo stać się częścią wystroju każdego mieszkania, biura lub domu. Premium Eco Smart Heater AENO łączy inteligentną funkcjonalność, energooszczędną technologię grzewczą i minimalistyczne formy”.

AENO Premium Eco Smart Heater jest dostępny do zakupu w ponad 20 krajach w Europie w sprzedaży detalicznej, DIY oraz poprzez sieć dystrybucji ASBIS. ASBIS to wiodący dystrybutor i producent produktów IT i elektroniki użytkowej w regionie EMEA.

Dzięki innowacyjnemu projektowi, energooszczędnej wydajności i zaawansowanym funkcjom łączności, AENO Premium Eco Smart Heater ma na celu poprawienie rynku ogrzewania domowego i zapewnienie konsumentom bardziej inteligentnego i zrównoważonego sposobu na ogrzewanie swoich domów.

O AENO & AENO Premium Eco Smart Heater

AENO to młoda i dynamiczna marka inteligentnych urządzeń AGD, stworzona przez międzynarodowy zespół wysoko wykwalifikowanych inżynierów. AENO troszczy się o klientów i stara się ciągle poprawiać funkcjonalność produktów oraz rozszerzać możliwości. Aby zwiększyć wartość i jakość oraz zoptymalizować trasy dostaw logistycznych dla sieci detalicznych i końcowych użytkowników, linia produkcyjna premium eco smart heater działa w Europie, w Polsce. AENO jest częścią portfolio marki ASBIS Enterprises PLC, wiodącego dystrybutora produktów IT w regionie EMEA.

Projekt opracowania inteligentnego grzejnika rozpoczął się w 2020 roku. Międzynarodowy zespół inżynierów z Ukrainy i Polski pracował nad stworzeniem modelu. Urządzenie jest produkowane w nowoczesnym zakładzie produkcyjnym w Polsce, rozpoczynając od maja 2022 roku. We wrześniu 2022 roku ogłoszono wprowadzenie produktu na rynek europejski. Premium Eco Smart Heater AENO został zaprezentowany na targach elektroniki użytkowej i AGD IFA Berlin – 2022. Model jest dostępny do zakupu w 23 krajach, w tym: Niemczech, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Czechach, Polsce, krajach bałtyckich, Węgrzech, Chorwacji, Rumunii, Bułgarii i wielu innych.

Misją AENO jest uczynienie inteligentnych technologii bardziej dostępnymi, przejmując codzienną rutynę i zmniejszając ciężar prac domowych. Rodzina produktów obejmuje: oczyszczacze powietrza, nawilżacze, inteligentne grzejniki, roboty odkurzające, odkurzacze ręczne, mopy parowe, parownice do odzieży, czajniki, grille elektryczne, blendery, piece elektryczne, Sous-Vide, worki próżniowe, szczoteczki elektryczne i irygatory, itp.

O nagrodach Red Dot

Nagroda Red Dot Design Award to jeden z największych konkursów projektowych na świecie, otrzymujący rocznie około 20 000 zgłoszeń w trzech kategoriach: projektowanie produktu, projektowanie marek i komunikacji, projektowanie koncepcji. Od 1995 roku najlepsze produkty każdego roku zostały uhonorowane nagrodą Red Dot Design Award: projektowanie produktu.

W 2023 roku produkty zostały zgłoszone i oceniane w 51 kategoriach konkursowych. W tym roku zgłoszenia pochodziły z 60 krajów. Jury składające się z 43 członków podjęło decyzję, które ze zgłoszeń spełniają kryteria nagrody Red Dot lub Red Dot: Best of the Best na podstawie czterech zasad: dobrego designu, uwzględniając ich społeczno-kulturowy charakter, specyficzne obszary techniczne oraz ekspertyzę w dziedzinie projektowania.

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 19 czerwca w Muzeum Designu Red Dot w Essen w Niemczech.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like