Co jeszcze można przyrządzić w zupowarze

Total
0
Shares

Nowoczesne wielofunkcyjne urządzenia kuchenne sprawiają, że gotowanie staje się łatwiejsze, szybsze i przyjemniejsze. Najlepszą opcją jest sytuacja, gdy jeden gadżet może pomóc w przygotowaniu różnych potraw, dla urozmaicenia menu każdego dnia. Jednym z takich wszechstronnych urządzeń jest zupowar.

Urządzenie do gotowania do zup, znacznie upraszcza gotowanie, nie mamy tu na myśli tylko gotowania samych zup.

Co można zrobić w zupowavze? Nowoczesne modele urządzeń, doskonale nadają się do gotowania potraw, o różnej konsystencji: kasz, płatków, puree czy kremów. Wystarczy dodać składniki do urządzenia, ustawić tryb gotowania i zająć się swoim czasem, w trakcie przygotowywania potrawy.

Korzystanie z uniwersalnego zupowaru, jest proste. Gadżet uwolni Twój czas, jeśli poznasz wszystkie jego funkcje, poza samym gotowaniem zupy. Co więc jeszcze można zrobić w urządzeniu do gotowania zup?

Oczywiście głównym zadaniem zupowaru, jest przygotowanie zupy. Wiele osób wykorzystuje tego typu urządzenia, również do przygotowywania posiłków, dla niemowląt i żywności dietetycznej: przecierów i płynnych puree. W rzeczywistości możliwości blenderów i zupowarów są znacznie szersze. Oprócz zup przecierowych, mogą przygotować pełne codzienne jadłospisy na śniadanie, obiad i kolację.

Warto zauważyć, że zupowary gotują wszystko tak samo, jak zwyczajne modele urządzeń. W zupowarze, można gotować warzywa, mięso, parować ryby lub filety z kurczaka, sosy, płatki śniadaniowe, mleko sojowe i orzechowe, tłuczone ziemniaki lub dowolne inne warzywa, gorącą czekoladę, krem, napoje i kompoty owocowe, koktajle, ciasto na naleśniki, a nawet lody.

Jeśli posiadasz nowoczesne modele urządzeń do robienia zup, które są przedstawione w linii produktów AENO, wystarczy dodać wszystkie składniki do miski i wybrać odpowiedni program automatyczny.

Śniadanie
Zupowar, pomoże Ci przygotować wiele różnych potraw na śniadanie. Dzięki tym urządzeniom nigdy nie będziesz musiał jeść tego samego dania. Zrób smoothie, owsiankę lub ciasto na naleśniki.

Ciasto na naleśniki
Przygotowanie ciasta naleśnikowego w zupowarze, jest bardzo wygodne, ponieważ pozwala na użycie mniejszej ilości naczyń i spędzenie mniejszej ilości czasu na ich zmywaniu. Ciasto można dodać na patelnię, bezpośrednio z dzbanka. Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne.

SkładnikiGotowanie krok po kroku
Mleko 750 ml1. Do dzbanka dodaj wodę, mleko, a następnie resztę składników.
Woda 250 ml2. Wymieszaj na niskich obrotach. Pozostaw na 15 minut.
3 jaja (duże)3. Upiecz naleśniki, wylewając ciasto z dzbanka, bezpośrednio na patelnię lub do urządzenia wytwarzającego naleśniki.
Mąka 5 łyżek stołowych
Cukier 2 łyżki stołowe
Sól 1 szczypta
Olej 2 łyżki stołowe

Kasza
Prosta kaszka / owsianka, może stać się wyjątkowym daniem, gdy ugotujesz ją w zupowarze. Z tak zaawansowanym gadżetem kuchennym, jakim jest zupowa, zawsze możesz eksperymentować z przepisami. Do klasycznej owsianki, dla smaku dodajemy ulubione jagody, banana i orzechy.

SkładnikiGotowanie krok po kroku
Płatki owsiane 1 filiżanka (na 2 porcje)1. Dodaj składniki do dzbanka.
Banan 1 sztuka2. Spośród kilku ustawionych programów, wybierz żądany tryb “Owsianka”. Możliwość skorzystania z tego trybu, jest dostępna dla użytkowników urządzeń marki AENO.
Orzechy włoskie (lub inne) 1/4 filiżanki3. Poczekać na zakończenie programu.
Woda 1 szklanka
Miód (do smaku) 2 łyżeczki

Obiad
Wśród dań obiadowych, które można przygotować za pomocą urządzenia, można wybrać wiele opcji: puree do zupy, mięso mielone na kotlety, różne sosy. Jeśli nurtuje was pytanie: сzy można gotować mięso w zupowarze? Odpowiedź: tak, jak najbardziej. Przy tym, można to robić w bardzo różnorodny sposób.

Kotlety mięsne można szybko i łatwo ugotować w zupowarze. Najpierw trzeba posiekać mięso i składniki w trybie “Mielenie”, następnie uformować kotlety i wsadzić je do dzbanka. Gotujemy mielone w trybie “Para”. Mięso można również ugotować oddzielnie na parze.

Odnosi się to praktycznie, do wszystkich produktów, w tym do kurczaka i ryb. Czy mogę włożyć kurczaka do zupowaru? Oczywiście, tak samo jak inne składniki z wstępnie pokrojonymi kawałkami.

Zupa grzybowa puree
Jeśli ugotujecie zupę puree w zupowarze, nie będziesz miał problemu, z górą brudnych naczyń. Do gotowania wystarczy urządzenie, do blendowania zupy.

SkładnikiGotowanie krok po kroku
Pieczarki 10 sztuk1. Pokrój składniki i umieść w dzbanku. Dodaj śmietanę, przyprawy i wodę.
Ziemniaki 4 sztuki2. Zamknij miskę pokrywką, włącz blender i ustaw tryb „Zupa Puree” lub „Gęsta Zupa”.
Cebula 1 szt.3. Poczekaj, aż zupa skończy się gotować.
Śmietanka 200 ml
Przyprawy

Kolacja
Na kolację, jako wieczorny posiłek, można przygotować z kolei coś lekkiego. Na przykład pasztety, hummus z przekąskami, warzywa na parze lub ryby. Wszystko można, również szybko i łatwo ugotować w zupowarze.

Hummus
Hummus to przecier z ciecierzycy przyprawiony oliwą z oliwek, lub olejem sezamowym, z dodatkiem różnych przypraw. Hummus przygotowuje się, z dużej żółtej ciecierzycy. Ciecierzyca jest bardzo “twarda”, dlatego zaleca się jej wstępne namoczenie, przez kilka godzin.

SkładnikiGotowanie krok po kroku
Tahini (tahina)1. Do dzbanka dodaj ciecierzycę i wodę, posiekaj i ugotuj w zupowarze.
Sezam 200 g2. Następnie do naczynia dodaj przyprawy, czosnek, sok z cytryny i oliwę.
Oliwa z oliwek lub olej sezamowy 4-5 łyżek stołowych3. Zmiksuj w urządzeniu, wszystkie składniki na pastę.
Ciecierzyca 400 g
Pasta sezamowa (tahina) 4-5 łyżek stołowych
Czosnek 1-2 ząbki
Sok z cytryny
Przyprawy (papryka, kminek, kolendra, pieprz czarny mielony, sól, odrobina szafranu)
Oliwa z oliwek 7 łyżek stołowych

Warzywa gotowane na parze
Możesz gotować różne warzywa na parze, z zachowaniem pożytecznych elementów i witamin, przy pomocy urządzenia, do gotowania zup. Jak to zrobić? Użyj uniwersalnego przepisu i dopasuj go do swoich składników. Surowe warzywa należy pokroić i umieścić w dzbanku, a następnie wybrać odpowiedni program. Proste i szybkie.

SkładnikiGotowanie krok po kroku
Warzywa1. Umyj warzywa i pokrój na kawałki, o średniej wielkości.
Woda2. Dodaj warzywa do dzbanka, zalej wodą.
3. Włącz tryb “Para”.

W trybie “Para”, także możesz gotować ryby, kurczaka i mięso. Wszystkie dania staną się, dietetyczne. Jedzenie wyjdzie miękkie i delikatne, nie spędzisz zbyt długiego czasu, na przygotowaniu zdrowego dietetycznego jadłospisu.

Deser
Ogólnie przyjęło się, że w zupowarze, możesz ugotować tylko danie główne. Jest to opinia ograniczająca. Nowoczesne urządzenia, pomogą również przygotować dżem, kremy do ciast i tortów, słodkie przeciery owocowe, a nawet lody.

Cytrynowy cud
Cytrynowy cud, to uniwersalny produkt deserowy. Można go wykorzystać w ciastach i ciasteczkach. Może być spożywany, jako słodka masa np. z grzankami.

SkładnikiGotowanie krok po kroku
Cytryny 4 szt.1. Umyj cytryny, pokrój na 4 części i zmiel w misie urządzenia.
Jajka 4 szt.2. Dodaj jajka, ubij. Dodaj cukier, ubij.
Cukier 250 g3. Dodaj masło. Wszystko ubijamy i podgrzej w misce.
Masło 50 g

Puree owocowe
Przecier owocowy, gotuje się łatwo i szybko w zupowarze. Jest on naturalny, sam dobierasz wszystkie składniki. Wypróbuj przepis na jabłecznik( jabłka można zastąpić innym owocem).

SkładnikiGotowanie krok po kroku
Jabłka 500 g (obrane)1. Jabłka obieramy i kroimy, wkładamy do dzbanka.
Woda 200 g2. Dodaj wodę. Zmielić na 1 – 2 obrotach. Gotuj w temperaturze 100°C, przez około 5-7 minut.
Śmietanka 33% 100 g3. Dodaj śmietankę, ponownie zmiksuj, do uzyskania gładkiej masy. W razie potrzeby dodaj cukier.
Cukier do smaku (opcjonalnie)

Lody
Co zrobić, jeśli nie posiadasz specjalnego urządzenia do robienia lodów, lecz bardzo chcesz przyrządzić deser, w domu? Czy można zrobić lody w zupowarze? Oczywiście!!! Sprawdź i zachowaj, prosty przepis na lody naturalne. Jagody możesz zastąpić bananem lub innym wybranym, przez siebie owocem.

SkładnikiGotowanie krok po kroku
Jogurt 300 ml1. Dodaj składniki do blendera.
Jagody 1 filiżanka2. Zmiel i wymieszaj w misce, do uzyskania gładkiej konsystencji.
3. Przełóż do foremki i włóż do zamrażarki.
*na 4 porcje

Mleko sojowe
Ważną cechą, dla alergików nietolerujących laktozę, jest możliwość przygotowania mleka sojowego w domu. Proces ten jest wprawdzie pracochłonny i czasochłonny, jednak wynika to z konieczności wstępnego, kilkugodzinnego namoczenia ziaren soi w wodzie.

SkładnikiGotowanie krok po kroku
Soja 150 g1. Opłucz soję i wstępnie namocz w wodzie, przez 6 godzin.
Woda 1100 ml2. Odcedź wodę, wyjmij soję, przełóż do miski urządzenia. Dodaj wodę.
3. Naciśnij przycisk start, wybierz tryb “Mleko sojowe”.
4. Po ugotowaniu wylej mieszaninę z zupo waru i ostrożnie przecedzić przez filtr lub drobne sito. W wyniku odcedzania otrzymasz mleko sojowe.

W trybie “Mleko sojowe” możesz ugotować mleko migdałowe. Dodaj do dzbanka mleko i migdały. Wybierz program “Mleko sojowe”.

Elektroniczną książkę z przepisami na różne dania, które można przygotować w urządzeniu do robienia zupy – blenderze znajdziesz tutaj. Dzięki niej, z pewnością uda Ci się urozmaicić domowe menu.

Jak używać

Nowoczesne modele blenderów i zupowarów, posiadają wszechstronne funkcje i łączą w sobie umiejętności, dwóch urządzeń w jednym. Urządzenia, są w stanie podgrzać zawartość misy, do 100 stopni, następnie utrzymać temperaturę, w której gotowane są potrawy.

Urządzenia posiadają kilka automatycznych programów gotowania: siekanie, robienie zwykłej zupy lub z kawałkami, kaszki, mleka orzechowego lub zupy puree. W wielu przypadkach, w zależności od potraw, blender jest włączany okresowo podczas gotowania: obróbka cieplna i mielenie lub mieszanie przebiegają równolegle.

Urządzenie składa się, z kilku funkcjonalnych elementów:
– dzbanka służącego do dodawania składników z pokrywą na górze;
– noży, w celu rozdrabniania składników;
– obudowa (podstawa) z wyświetlaczem, przyciskami sterującymi, elementem grzewczym i przewodem zasilającym.

Podstawowe zasady działania blendera i zupowaru, są proste i intuicyjne.

Jeśli potrzebujesz tylko zmielić produkt wówczas urządzenie, jest używane jako zwykły blender:
– Pokrój składniki na kawałki, o średniej wielkości;
– Dodaj wszystkie składniki do dzbanka;
– Naciśnij przycisk zasilania, zmiel do pożądanej konsystencji.

W zależności od potrzeb, urządzenie służy do klasycznego gotowania i gotowania na parze. Może pracować, według kilku ustawionych programów, w zakresie temperatur od 40 do 100 stopni (temperatura wrzenia). Zazwyczaj dzbanek wyposażony jest, w dodatkowy otwór, przez który podczas gotowania, można włożyć dodatkowe składniki.

Całkowity czas gotowania, przeciętnie wynosi do 100 minut, czyli nieco ponad 1,5 godziny. Jest to w zupełności wystarczające, dla prawie każdej zupy, w tym mięsnej. Zasadniczo urządzenie jest używane jako blender, który gotuje zupę puree. Składniki można rozdrobnić od razu, w trakcie lub pod koniec gotowania.

Aby gotować na parze lub klasycznie, musisz działać w następujący sposób:
– Wybierz przepis i przygotuj niezbędne składniki;
– Pokrój składniki, dodaj je do dzbanka i zalej wodą;
– Wybierz i włącz pożądany tryb. Poczekać, aż danie zostanie ugotowane!

O tym jak działa zupowar, można przeczytać w naszym artykule – Jak działa zupowar.

Opieka nad urządzeniem

Dzbanek do zupy jest niezwykle łatwy w czyszczeniu. Sam wykona główną część procesu, wystarczy wlać trochę wody z detergentem i włączyć go na średnie obroty. Następnie wystarczy opłukać szkło i gotowe. Niektóre modele, np. marki AENO, posiadają dedykowany program samoczyszczenia.

Dlaczego go potrzebujesz

Nowoczesne blendery i zupo wary, to najlepsi przyjaciele Twojej kuchni i zdrowego, aktywnego stylu życia. Wystarczy dodać składniki do blendera, zalać je wodą i wybrać odpowiedni program, do ich przygotowania! Nie trzeba niczego mieszać, nie trzeba pilnować, by potrawa się nie przypaliła, nie trzeba kontrolować stopnia gotowości dania – inteligentne urządzenie, zrobi to wszystko za Ciebie!

Urządzenie pozwala zaoszczędzić czas i energię, zarówno na gotowanie i sprzątanie po całym procesie. Wykorzystujesz bowiem mniej garnków i patelni! Do zmielenia składników i do ich ugotowania, potrzebujesz jedynie jednego urządzenia – zupowaru z blenderem.

Więcej informacji o blenderach i zupowarach marki AENO, oraz ich możliwościach, znajdziesz pod linkiem: https://aeno.com/pl/category/kitchen#Blenders

Chcesz KUPIĆ ten produkt?

Sprawdź listę sprzedawców w swoim kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like